Website

Örnekköy Eczanesi

Örnekköy Eczanesi – Karşıyaka (İzmir) ilinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Örnekköy Eczanesine 0 (232) 365 21 06 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Yol tarifi için haritayı kullanabilirsiniz. Herhangi bir ilçede 2 veya daha fazla eczane varsa, nöbet düzenlenir. Nöbet listeleri, eczacı odaları tarafından düzenlenmektedir. Eczaneler, ilaç satmak için rushat verilen dükkanlardır. Eczanelerde eczacılara yardımcı olan kişilere Eczane Teknisyeni (eczacı kalfası) denir.

Eczane, Türk Dil Kurumu sözlüğünde ilaçların üretildiği ve satıldığı yer olarak tanımlanmaktadır. Eczane kelimesi Arapça ‘Ecza’ ve Farsça ‘hane’nin birleşiminden oluşmuş ve zamanla gelişerek eczane kısaltılmıştır.

Gitmeden önce eczaneyi, telefonla arayıp açık olduğunu teyit etmeniz tavsiye olunur.

AllWorldData.com, Türkiye’deki tüm eczanelerin iletişim bilgilerini tek siteden öğrenebilirsiniz. Adres, telefon ve harita konumları yer almaktadır.

EczaneAdresTelefon
Örnekköy Eczanesiİmbatlı Mahallesi, 6076/4 Sokak No:5/E Karşıyaka / İzmir (Medikal Park Hastanesi Önü)0 (232) 365 21 06

Sıkça Sorulan Sorular

Örnekköy Eczanesi nerede?

Örnekköy Eczanesi adresi: İmbatlı Mahallesi, 6076/4 Sokak No:5/E Karşıyaka / İzmir (Medikal Park Hastanesi Önü)

Örnekköy Eczanesi kaçta açılıyor?

Örnekköy Eczanesi nöbet haricinde hafta içi ve cumartesi günleri 09:00 açık olurlar.

Örnekköy Eczanesi nasıl gidebilir?

Örnekköy Eczanesine gitmek için haritanın üstünde bulunan “Beni Örnekköy Eczanesine (Yol Tarifi) Götür” butonuna basabilirsiniz.

Eczane saat kaça kadar açık?

Eczaneler hafta içi ve cumartesi günleri 09:00 – 19.00 saatleri arasında açık olurlar. Nöbetçi eczaneler ise 24 saat açıktır.

Eczane kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Eczaneler nöbet haricinde hafta içi ve cumartesi günleri 09:00 açık olurlar. Kapanış saatleri 19:00’dır. Nöbetçi eczaneler ise 24 saat açıktır.

Hangi eczane nöbetçi?

Her ilçesinde en az dört nöbetçi eczane bulunmaktadır. İnternetten konumlarını kolayca öğrenilebilir. Telefonla iletişime geçebilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi saat kaça kadar açık?

Eczaneler Cumartesi günleri normal mesai saatleri dahilinde 09.00 ile 19.00 saatleri içerisinde hizmet vermektedirler.

Eczaneler hangi kuruma bağlı?

Eczaneler, bulundukları illerin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak çalışırlar, bu kurumlar da Sağlık Bakanlığına çalışmaktadır.

Eczane sayısı neye göre belirleniyor?

Yeni yapılan düzenlemeye göre her 3500 kişiye bir eczane gerekmektedir. Buna bağlı olarak illerde bulunması gereken eczane sayıları Bakanlıkça belirlenir.

Türkiye’de Toplam Kaç Eczane Var?

TÜİK verilerine göre Türkiye’de toplam 25226 eczane vardır.

Yorum yapın